Niefortunna utrata danych

profesjonalne odzyskiwanie danych

Zapewne każdy z nas miał już w swoim życiu sytuację, kiedy to serce zabiło mocniej, siódme poty oblały ciało, a oczy z przerażeniem patrzyły na urządzenie, z którego właśnie utraciliśmy ważne dla nas pliki i zdjęcia. Wizja ta jest niczym powracający koszmar. Takie wypadki niestety zdarzają się coraz częściej i nie zawsze jesteśmy w stanie się przed nimi uchronić. Poniżej przedstawiamy kilka nietypowych sytuacji, przez które możemy utracić dane.

Utonięcie dysku

Zapewne wiemy to z własnego doświadczenia, a jak nie to z pewnością z obserwacji, że dużo osób coraz częściej zabiera ze sobą nośniki danych w przeróżne, niekiedy nieodpowiednie dla urządzeń miejsca. Dlatego też coraz więcej z nich po prostu tonie w basenach, na plażach, czy też podczas wycieczek przy przeróżnych zbiornikach wodnych. Zdarza się również nierzadko, że upuścimy telefon do zlewu z wodą, bądź też pozostawimy tablet na dworze w miejscu, gdzie zmoknie. W taki sposób bardzo łatwo utracić dane. Gdy nie pomoże nam już nawet woreczek ryżu, który jest popularnym sposobem na wysuszenie urządzeń, warto zdecydować się na profesjonalne odzyskiwanie danych.

Zgniecenie, zmiażdżenie, stłuczenie

Wystarczy felerny upadek telefonu, laptopa, notebooka i już urządzenie przestaje działać. Są jednak przypadki, gdzie właściciele w bardziej, można by rzec ciekawszy sposób, kończą żywot swoich urządzeń, które lądują pod kołami samochodów, albo zapomniane spadają z ich dachów. Nierzadko zdarza się również niektórym usiąść na cenny nośnik, zdeptać go, czy też niechcący uderzyć. Możliwości jest mnóstwo, aż chciałoby się rzec, że ogranicza nas tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia.

Błąd ludzki

Pewnego dnia siadamy przed naszym laptopem, komputerem i stwierdzamy, że mamy straszny bałagan na pulpicie. Ikonki z folderami i innymi plikami już się nie mieszczą na naszym ekranie. Postanawiamy coś z tym zrobić. Mija godzina, a my część rzeczy posegregowaliśmy, a inne usunęliśmy. Nagle uświadamiamy sobie, że właśnie straciliśmy naprawdę cenne dla nas zdjęcia. Historia ta brzmi znajomo? Zapewne wielu z nas przydarzyła się kiedyś podobna sytuacji. Nie ma jednak co panikować. W takich przypadkach warto jest zdecydować się na profesjonalne odzyskiwanie danych.

Przegrzanie dysku

Przepalić urządzenie elektryczne wbrew pozorom jest bardzo łatwo. Przyzwyczailiśmy się do tego, że nie wyłączamy naszych nośników danych, przez co bardzo często są one włączone nawet przez kilka dni. Sytuacji nie poprawiają również temperatury podczas lata. Jeżeli ktoś kiedyś zostawił swój telefon na słońcu, to wie o czym mowa.

W dzisiejszych czasach firmy, w skład usług których wchodzi profesjonalne odzyskiwanie danych, mają ręce pełne roboty. Jak widać powyżej, jest mnóstwo przyczyn utraty naszych cennych plików, a i nie wszystkie zostały wymienione. Musimy pamiętać o tym, że zdarzają się sytuacje tak nierealne, że nawet niekiedy pracownikom takich placówek trudno uwierzyć w to, co się stało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *